Brother DCP-1610W
( ilość produktów: 11 )Do Brother DCP-1610W pasuje czarny toner TN-1030 oraz oddzielny bęben DR-1030. W europejskim wariancie DCP-1610WE toner TN-1030 drukuje około 1000 stron, a bęben DR-1030 pracuje do około 10000 stron. W DDPrint możesz dobrać oryginał Brother, zamienniki DDPrint, JetWorld i OXE, toner regenerowany DDPrint Premium oraz bębny DR-1030. To prosty wybór do domu, szkoły i małego biura, bez pomylenia tonera z modułem bębna.

Toner TN-1030 Black do Brother HL-1110 / DCP-1510 / MFC-1810 – zamiennik DDPrint – 1000 stron
- Kompatybilne urządzenia:: +8 więcej
- Symbol OEM:
- Marka:
- Wydajność (str.):
- Stan:
- Typ produktu:
- Kolor:
- Pasuje do:
- Toner do drukarki Brother: +2 więcej

Bęben DR-1030 Black do drukarek Brother DCP-1510 / HL-1110 – zamiennik DDPrint – 10000 stron
- Kompatybilne urządzenia:: +7 więcej
- Stan:
- Symbol OEM:
- Kolor:
- Marka:
- Typ produktu: +1 więcej
- Uwagi:
- Pasuje do:

Toner TN-1030 Black do drukarek Brother HL-1110 / DCP-1512 – regenerowany DDPrint Premium – 1000 stron
- Kompatybilne urządzenia:: +8 więcej
- Symbol OEM:
- Kolor:
- Marka:
- Wydajność (str.):
- Pasuje do:
- Toner do drukarki Brother: +2 więcej

Zgodny z Brother TN-1030 1k Black JetWorld toner do Brother DCP-1610WE DCP-1510E DCP-1512E HL-1110E HL-1112E
- Kompatybilne urządzenia:: +8 więcej
- Symbol OEM:
- Stan:
- Kolor:
- Wydajność (str.):
- Marka:
- Typ produktu:
- Pasuje do:
- Toner do drukarki Brother: +2 więcej

Zgodny z Brother DR-1030 10k Black JetWorld Moduł bębna pod TN1030 do Brother HL1110E / HL1112E / HL1210WE / HL1212WE / DCP1510E / DCP1512E / MFC1810E
- Kompatybilne urządzenia:: +8 więcej
- Symbol OEM:
- Wydajność (str.):
- Kolor:
- Stan:
- Marka:
- Typ produktu: +1 więcej
- Pasuje do:
- Uwagi:

Toner TN-1030 Black do Brother HL-1110 / DCP-1510 / MFC-1810 – regenerowany DDPrint Premium – 1000 stron
- Kompatybilne urządzenia:: +8 więcej
- Symbol OEM:
- Kolor:
- Marka:
- Wydajność (str.):
- Pasuje do:
- Toner do drukarki Brother: +2 więcej

Zestaw toner TN-1030 + bęben DR-1030 do drukarek Brother HL-1110 / HL-1210 / DCP-1510 – zamiennik DDPrint – toner 1000 stron
- Kompatybilne urządzenia:: +9 więcej
- Symbol OEM: +1 więcej
- Marka:
- Wydajność (str.):
- Żywotność bębna:
- Kolor:
- Pasuje do:
- Toner do drukarki Brother: +2 więcej

Moduł bębna DR1030 do drukarek Brother HL-1110 / DCP-1510 – zamiennik OXE – do 10000 stron
- Kompatybilne urządzenia:: +10 więcej
- Symbol OEM:
- Wydajność (str.):
- Stan:
- Marka:
- Typ produktu: +1 więcej
- Pasuje do:
- Kolor:
- Uwagi:

Toner TN1030 Black do drukarek Brother HL-1110 / DCP-1510 – zamiennik OXE – 1000 stron
- Kompatybilne urządzenia:: +8 więcej
- Symbol OEM:
- Kolor:
- Wydajność (str.):
- Marka:
- Typ produktu:
- Pasuje do:
- Stan:
- Toner do drukarki Brother: +2 więcej

Brother DR1030, DR-1030 10k Black do Brother HL-1110E DCP-1510E DCP-1512E DCP-1610WE Oryginalny Moduł bębna
- Pasuje do:
- Kompatybilne urządzenia:: +7 więcej
- Stan:
- Symbol OEM:
- Kolor:
- Marka:
- Typ produktu:
- Uwagi:

Brother TN1030, TN-1030 1k Black do Brother HL-11 HL-1110 1110e HL-1210 DCP-1510 DCP-1512 DCP-1612 Toner Oryginalny
- Pasuje do:
- Kompatybilne urządzenia:: +8 więcej
- Symbol OEM:
- Marka:
- Typ produktu:
- Kolor:
- Toner do drukarki Brother: +2 więcej
Do Brother DCP-1610W pasuje toner Brother TN-1030 oraz bęben Brother DR-1030. W europejskim wariancie DCP-1610WE właściwy jest czarny toner TN-1030 o wydajności około 1000 stron oraz oddzielny moduł bębna DR-1030 o trwałości około 10000 stron. W DDPrint znajdziesz oryginał Brother, zamienniki DDPrint, JetWorld i OXE, regenerowany toner DDPrint Premium oraz bębny DR-1030.
Najważniejsze materiały eksploatacyjne do Brother DCP-1610W
| Symbol | Typ materiału | Kolor | Deklarowana wydajność | Wariant | Powiązany bęben | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brother TN-1030 | Toner | Czarny | Około 1000 stron | Standardowy | Brother DR-1030 | Właściwy toner dla europejskiego wariantu Brother DCP-1610WE. |
| Brother DR-1030 | Moduł bębna | Czarny | Około 10000 stron | Oddzielny bęben | Nie dotyczy | Nie zawiera proszku. Wymienia się go rzadziej niż toner. |
Brother DCP-1610W: krótka charakterystyka urządzenia
Brother DCP-1610W, w europejskim oznaczeniu DCP-1610WE, to monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne laserowe A4 do drukowania, kopiowania i skanowania. Model wyróżnia się łącznością bezprzewodową, dlatego dobrze sprawdza się w domu, małym biurze, gabinecie, szkole lub punkcie usługowym. Drukuje tylko w czerni, więc nie stosuje tonerów kolorowych. Przy zakupie materiałów najważniejsze są dwa symbole: TN-1030 jako toner oraz DR-1030 jako bęben.
Toner TN-1030 zawiera proszek potrzebny do drukowania. Bęben DR-1030 odpowiada za obrazowanie i przenoszenie obrazu w procesie druku laserowego. Jeśli urządzenie zgłasza niski poziom tonera, zwykle wymienia się TN-1030. Jeśli jakość wydruku spada mimo nowego tonera albo pojawia się komunikat o bębnie, należy sprawdzić DR-1030.
Jaki toner pasuje do Brother DCP-1610W?
Do Brother DCP-1610W pasuje toner Brother TN-1030. Dla polskiego i europejskiego wariantu DCP-1610WE jest to czarny toner laserowy o wydajności około 1000 stron. W tej rodzinie nie ma oddzielnego wariantu XL, dlatego przy regularnym drukowaniu warto kupić zapasowy TN-1030.
Nie należy dobierać tonera wyłącznie po podobnym wyglądzie kasety. Najbezpieczniej porównać symbol TN-1030 z oznaczeniem na starym wkładzie, kartą urządzenia albo listą materiałów producenta. Dla polskiego rynku właściwą rodziną materiałów jest TN-1030 i DR-1030.
Jaki bęben pasuje do Brother DCP-1610W?
Do Brother DCP-1610W pasuje bęben DR-1030. Jest to oddzielny moduł obrazujący o deklarowanej trwałości około 10000 stron. Typowe objawy zużycia bębna to powtarzalne ślady na kartce, szare tło, smugi, spadek kontrastu lub komunikat urządzenia o wymianie bębna. Wymiana samego tonera TN-1030 nie rozwiąże problemu, jeśli zużyty jest moduł DR-1030.
Dostępne warianty w DDPrint
Nowy zamiennik do codziennego drukowania dokumentów. To praktyczny wybór dla użytkowników domowych i małych biur, którzy chcą ograniczyć koszt wydruku jednej strony.
Regenerowany wariant dla osób, które drukują głównie dokumenty tekstowe i szukają ekonomicznej alternatywy dla oryginału. Przed zakupem warto sprawdzić opis konkretnego produktu.
JetWorld sprawdzi się jako jakościowy zamiennik do regularnej pracy. OXE to wariant budżetowy do mniej wymagających dokumentów. Oryginalny Brother TN-1030 jest rozwiązaniem producenta urządzenia.
Oryginał, zamiennik czy toner regenerowany?
Najlepszy wybór, gdy priorytetem jest materiał producenta urządzenia, stabilna zgodność i przewidywalna jakość. Koszt zakupu jest zwykle najwyższy.
Dobry kompromis między ceną i wygodą. Sprawdza się przy fakturach, formularzach, korespondencji, materiałach szkolnych i codziennych wydrukach tekstowych.
Opcja dla użytkowników, którzy chcą ograniczyć koszt wydruku i wykorzystać ponownie sprawdzoną konstrukcję kasety. To rozwiązanie szczególnie przydatne przy regularnych wydrukach tekstowych.
Wydajność w praktyce
Deklarowana wydajność tonera TN-1030 wynosi około 1000 stron. Rzeczywista liczba wydruków zależy od pokrycia strony, ustawień jakości, rodzaju dokumentów i stanu urządzenia. Proste dokumenty tekstowe zwykle pozwalają lepiej wykorzystać kasetę niż strony z dużymi czarnymi polami, grafiką, tabelami lub skanami.
Jeżeli Brother DCP-1610W drukuje regularnie w domu, szkole albo małym biurze, warto mieć jedną zapasową kasetę TN-1030. Ten model nie ma wariantu wysokowydajnego XL, więc zapasowy toner jest najprostszym sposobem na uniknięcie przerwy w pracy.
Chip i komunikaty urządzenia
W Brother DCP-1610W najważniejsze jest poprawne rozróżnienie tonera TN-1030 i bębna DR-1030. Przy zamiennikach warto sprawdzić opis konkretnego produktu, ponieważ sposób rozpoznawania kasety i komunikaty urządzenia mogą zależeć od konstrukcji wkładu. Jeśli po wymianie tonera nadal pojawia się komunikat o bębnie, problem zwykle dotyczy DR-1030, a nie kasety TN-1030.
Czy warto kupić zestaw toner plus bęben?
Zestaw TN-1030 plus DR-1030 ma sens wtedy, gdy kończy się toner i jednocześnie bęben jest zużyty albo drukarka pokazuje komunikat dotyczący bębna. Jeśli urządzenie informuje tylko o niskim poziomie tonera, zwykle wystarczy sama kaseta TN-1030. Do sporadycznego drukowania nie trzeba kupować bębna na zapas, ale w firmie, szkole lub punkcie usługowym warto kontrolować jego przebieg.
Dlaczego warto kupić w DDPrint?
DDPrint ułatwia dobór materiałów po modelu drukarki i po symbolu wkładu, co zmniejsza ryzyko pomyłki między tonerem TN-1030 a bębnem DR-1030. W jednym miejscu możesz porównać tonery Brother TN-1030, oryginał Brother, zamienniki DDPrint, JetWorld i OXE, regenerowany DDPrint Premium oraz moduły bębna DR-1030. To wygodne rozwiązanie dla domu, szkoły, małego biura i użytkowników, którzy chcą szybko dobrać właściwy materiał.
FAQ: Brother DCP-1610W
Jaki toner pasuje do Brother DCP-1610W?
Do Brother DCP-1610W pasuje toner TN-1030. W europejskim wariancie DCP-1610WE jest to czarny toner laserowy o wydajności około 1000 stron.
Jaki bęben pasuje do Brother DCP-1610W?
Do Brother DCP-1610W pasuje bęben DR-1030. To oddzielny moduł obrazujący o trwałości około 10000 stron.
Czy DR-1030 to toner?
Nie. DR-1030 to bęben, a nie toner. Tonerem jest TN-1030, natomiast bęben odpowiada za obrazowanie wydruku.
Czy do Brother DCP-1610W jest toner XL?
Nie, dla Brother DCP-1610W podstawowym tonerem jest TN-1030 o wydajności około 1000 stron. Przy większym drukowaniu warto kupić zapasową kasetę.
Czy do Brother DCP-1610W można stosować zamienniki?
Tak, do Brother DCP-1610W dostępne są zamienniki TN-1030. W DDPrint można porównać między innymi DDPrint, DDPrint Premium, JetWorld, OXE i oryginalny Brother.
Czy Brother DCP-1610W i DCP-1610WE używają tego samego tonera?
Tak, dla europejskiego wariantu DCP-1610WE właściwy jest toner TN-1030. Warto sprawdzić oznaczenie urządzenia, ale dla polskiej oferty najważniejsze symbole to TN-1030 i DR-1030.
Kiedy wymienić bęben DR-1030?
Bęben DR-1030 wymienia się po zużyciu modułu, po komunikacie urządzenia albo gdy jakość wydruku spada mimo nowego tonera. Typowe objawy to smugi, szare tło i powtarzalne ślady.
Powiązane materiały
Najważniejszy węzeł symbolu dla tego modelu to Brother TN-1030 / TN1030. Bęben DR-1030 jest osobnym materiałem eksploatacyjnym i należy dobierać go wtedy, gdy wskazuje na to komunikat urządzenia albo jakość wydruku.
